Центар за дигитализацију оформљен је почетком 2008. године, као први међу јавним библиотекама Србије. На тај начин је институционализован рад на дигитализацији завичајне грађе који се у Градској библиотеци Чачак спроводи од 2006. године. Центар је задужен да пројектује, организује, води и предлаже све активности везане за дигитализацију грађе, њено дугорочно чување, заштиту и коришћење од стране запослених и корисника. Поред тога Центар за дигитализацију одржава све веб презентације Библиотеке, пружа техничко-информациону подршку запосленима и корисницима из области рачунарско-информационих технологија, предлаже и спроводи решења аутоматизације пословања установе и примене информационих технологија у раду Библиотеке.
Запослени у Центру за дигитализацију:
- Богдан Трифуновић, библиотекар-информациони менаџер
- Александар Вукајловић, библиотекар-информатичар
————————————————————————————————–
Из завичајних колекција:
Драган Ћирковић – Цртежи старог Чачка
Драган Ћирковић се родио у Чачку 1909. године у угледној грађанској породици. Сликарство је студирао у Београду у класи професора Ивана Радовића, боравећи једно време у Паризу на студијском путовању. Након завршених студија враћа се у Чачак, где 1939. године приређује прву самосталну изложбу.
Након Другог светског рата ради као сценограф у Народном позоришту и позоришту КУД „Абрашевић“ у Чачку. Од 1963. године стално је запослен у „Чачанском гласу“ на пословима карикатуристе и илустратора, све до своје смрти 1976. године.
Драган Ћирковић је излагао на многим самосталним и групним изложбама УЛУС-а, Друштва ликовних уметника Западног Поморавља и Друштва ликовних уметника Чачка. Сваке године на изложби ликовног удружења „Рисим“ додељује се награда која носи његово име. Драган Ћирковић остаће упамћен као зачетник и организатор ликовног живота у Чачку.
Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“ најсрдачније се захваљује наследницима Драгана Ћирковића и Народном музеју у Чачку на дозволи да се грађа дигитализује и објави.
[nggallery id=1]